S tronic AUDI 0B5, DL501

Převodovka Audi S Tronic

představuje jedno z nejúčinnějších mechanismů řazení, které jsou dnes k dispozici. Spojuje sportovní pocit a vlastnosti manuální převodovky se snadným používáním automatu. Patříme mezi nemnoho firem, kteří nabízejí opravy této špičkové převodovky!

Vzadu poháněný model 7stupňové DSG7 s "mokrou" spojkou - DL501 je od roku 2008 instalován na Audi Q5-Q7, A4 Allroad, A5 Cabriolet, A6-A7. Tato převodovka je také pojmenována jako OB5. Pracuje s motory do V8 4,0l (diesel) a přenáší točivý moment až 550 Nm v maximálních otáčkách.

Typ: 7 SP F/4WD
Motor: L4 2.0L V6 2.5L 2.8L 3.0L V8 4.0L
Rok: 2010-2016

Rychlá kontrola před zakoupením vozu S Tronic

Existuje několik rychlých kroků před pořízení vozidla, kterými můžete zkontrolovat, zda auto s převodovkou S Tronic funguje správně. 

- Nastartujete vozidlo se studeným motorem i převodovkou a proveďte plynulou jízdu s prořazením všech rychlostních stupňů nahoru i dolu, převodovka nesmí vykazovat trhavé řazení a pozdní vyřazování do zastavení.

- Ujistěte, že je olej převodovky vyšší než 80 C (docílíte jízdou). S nastartovaným motorem a zařazeným stupněm "D" jemně sešlápněte pedál plynu. Jeďte 140 metrů a opatrně zastavte. Pokud vše funguje hladce a bez prudkého řazení a otřesů, měla by být převodovka v pořádku.

- Po kontrole jízdou vpřed, zařaďte jízdní stupeň "R" a zkontrolujte, jak se vozidlo pohybuje vzad s teplotou oleje nad 80 C. Nesmí dojít k otřesům, tvrdému řazení nebo ztrátě točivého momentu. Vyzkoušejte couvání do kopce.

- Proveďte výpis a historii závad diagnostickým zařízením. Diagnostika nesmí obsahovat žádné záznamy o závadě převodovky. Kontrolou datumu smazání závad zjistíte, že někdo záměrně chyby vymazal.

- Pokud se jedná o vozidlo koncernu VW, informujte se u oficiálního prodejce dle VIN vozidla, kdy byla provedena poslední kontrola a servis převodovky a případně zda jsou v systému informace o opravách. Prověřte poslední datum návštěvy AS se záznamem stavu KM.

Pokud převodovka vykáže projevy popsané ve výše uvedených bodech, považujte stav převodovky s počínajícím problémem. Pokud se rozhodnete zakoupit takové vozidlo, domluvte si s prodávajícím případnou úpravu ceny, případně nechejte převodovku řádně překontrolovat příslušnou specializovanou firmou na daný model, autorizovaném servisu mnohdy chybí odborníci na tyto závady.

Filtry a výměna oleje S tronic 0B5

Převodovka S Tronic 0B5 má dva různé filtry - vyměnitelný papírový filtr a vnitřní olejový filtr (síto). Oba filtry musí být vyměněny při každé výměně oleje (ATF) spolu s těsněním vany a řádným vyčištěním vnitřního prostoru převodovky. Toto pravidlo platí i při opravě převodovky. Olej v hydraulické části převodovky by se měl vyměňovat dle předpisu každých 60 000 km, ale naše firma doporučuje provádět výměnu každých 30 000km. 

S Tronic 0B5 výměna oleje

Převodovka S Tronic využívá dva různé druhy oleje:

 • V hydraulické části s dvojitou spojkou je OEM číslo olejové náplně: G 052 529 A2 . K výměně oleje v převodovce potřebujete 7 litrů (s proplachem o 2-3L více).
 • Pro mechanickou část převodovky OEM číslo olejové náplně: G 052 513 A2 . K výměně tohoto převodového oleje potřebujete 5 litrů.

Vždy provádějte výměnu obou olejů. Pokud kupujete starší vozidlo, servis většinou zadní olej nemění. Výměnu oleje proveďte ihned po nákupu vozidla a nedbejte na informace typu - olej byl měněn asi...

Stanovený předpis výrobcem vozidla je 60 tis kilometrů pouze v hydraulické části! Doporučený interval pro hydraulickou i mechanickou část je 30 tisíc kilometrů. Výměna oleje v hydraulické části se provádí dynamickým proplachem.

Převodovky S tronic, které vyžadují aktualizaci SW

Aktualizace softwaru vyžaduje několik modelů převodovek. Převodovky quattro jsou LHK , LJD , HNE , NVZ a další.

Stará verze => Nová verze

8K0 927 156 B => 8K1 927 156 AB
8K0 927 156 A => 8K0 927 156 AA
8K0 927 156 F => 8K1 927 156 AA
8K0 927 156 J => 8K1 927 156 AF
8K0 927 156 H => 8K1 927 156 AC

Problémy s  S tronic převodovkou 0B5

Převodovka VAG DL501 (0B5) je konstrukčně rozdělena na dva oddíly - "mechanický", kde je hypoidní olej použit pro mechanické převodovky, a "automatickou" část s dvojitým spojkovým třením a tělesem ventilu, kde je "inteligentní" olej použit speciálně pro DL501 - G 052 529 A2.

Typické problémy

Otěry ze spojky poškozují jak filtr a součásti převodovky, tak elektriku. Všechny převodovky včetně 7stupňové DL501 mají problémy s mechatronikou. Provoz převodovky s kovovými třískami v oleji vede k rychlému opotřebení elektromagnetů. Co se týče hardwaru této převodovky, hlavním komponentem k výměně je celý buben spojky. 

 

 

Jak u nás probíhá výměna oleje v automatické převodovce

 1. Zavolejte nám na +420 776 333 111 , napište mail nebo se objednejte online, my vás budeme kontaktovat pro potvrzení termínu.
 2. Dohodneme si termín, který vám nejvíce vyhovuje.
 3. Přijedete v dohodnutý čas do našeho servisu.
 4. Připravte si malý technický průkaz a aktuální stav km dle tachometru.
 5. Převezmeme si od vás vozidlo a provedeme zkušební jízdu.
 6. Službu provádíme prakticky na počkání za přibližně 2-3 hodiny. Tento čas můžete přečkat v našich prostorách.
 7. Zavoláme vám ihned po ukončení výměny oleje v automatické převodovce, aby ste si mohli přijít auto převzít.
 8. O výměně převodového oleje vám vystavíme doklad, vylepíme štítek a poučíme vás, jak se o převodovku starat.
 9. Můžete spokojeně jezdit další kilometry.

"Pokud bude číslo obsazené, nebo nebudeme moci ihned reagovat, prosím zavolejte znovu!"

Ceny volitelných položek/úkonů

Čistící přísada ProTec - 750,-
Aditiva převodovky ProTec - 750,-
Spojka hadice komplet 220,-
Test oleje na kontaminaci glykolem - 450,-
Čistící spray 600ml - 120,-
Čištění hydrorozvaděče - 4.000 - 6.000,-
Diagnostika vozidla - 1500-2500,- Dle vozidla
Výměna oleje posilovače řízení s průplachem bez mat.- 1200/1500,-

Jsme plátci DPH. Veškeré ceny jsou uvedeny vč. DPH (21%)
Ceník úkonů pravidelně auktualizován. Změny cen vyhrazeny.

Přijímáme platby v hotovosti, QR platby a expresní převody.

Nepřijímáme platební karty.

Ceník výměny oleje v automatických převodovkách

Vyberte si značku svého automobilu

Alfa Romeo

Alpina

Aston Martin

Audi

Bentley

BMW

Cadillac

Citroën

Cupra

Dodge

Dongfeng

DS

Ferrari

Fiat

Ford

Honda

Hummer

Hyundai

Chevrolet

Chrysler

Infinity

Isuzu

Jaguar

Jeep

Kia

Lancia

Land Rover

Lexus

Maserati

Mazda

Mercedes Benz

Mini

Mitsubishi

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

RAM

Renault

Rolls-Royce

Saab

Seat

Smart

Ssangyong

Subaru

Suzuki

Škoda

Toyota

Volkswagen

Volvo