Výměna oleje

PROČ MĚNIT OLEJ V PŘEVODOVCE?

Nejčastější příčinou poruchy automatické převodovky je opotřebovaný olej. Olej by se měl měnit každých 30-60,000 najetých kilometrů.

Jakýkoliv olej ztrácí časem a používáním své vlastnosti, stává se opotřebovaným a nevhodným pro další používání. Když nastane opotřebení oleje, je třeba ho vyměnit, protože už neslouží tak jak by měl. Olej v motoru je měněný v pravidelných intervalech a uživatelé motorových vozidel se nad tímto faktem vůbec nepozastavují. Na rozdíl od toho, výměna oleje v automatické převodovce stále vyvolává značné diskuse a polemiky. Nicméně při bližším pohledu na konstrukci automatické převodovky vidíme, že je nesrovnatelně více citlivější na kvalitu a čistotu oleje než olej motorový. Olej v automatické převodovce hraje důležitou roli na její funkčnost.

Olej v automatické převodovce slouží k mazání, chlazení, hydroměnič ho využívá pro přenos celkového točivého momentu a výkonu motoru (hrubá síla), v hydrorozvaděči je využíván k ovládání řazení rychlostních stupňů (jemná mechanika) a stlačování spojkových skupin.

Provozem vozidla se v oleji uvolňuje otěr z lamel a ložisek automatické převodovky a zároveň se mění jeho tepelná stabilita. Skloubit takto rozdílné funkce do jednoho oleje je náročné a následkem toho je olej v automatické převodovce extrémně zatěžován. Z uvedeného vyplývá, že pokud dojde k opotřebení oleje v automatické převodovce a tento olej již nemá požadované vlastnosti, má to dopad na fungování celé automatické převodovky, protože jakákoliv změna jeho vlastností ovlivňuje práci automatické převodovky jako celku.

Až 80% poruch automatických převodovek, je zapříčiněno opotřebovaným olejem, který nemá požadované vlastnosti.

Automatická převodovka ze začátku začíná vykazovat chyby v menší intenzitě, které jsou někdy pro klasického uživatele téměř nepostřehnutelné. Tato intenzita se časem zvyšuje, až může jízda s opotřebovaným převodovým olejem způsobit poškození některé z částí automatické převodovky, případně její úplné znefunkčnění. Proto v mnoha případech při včasné výměně oleje v automatické převodovce, přestane chyby vykazovat. Zároveň však jeho pozdní, nepravidelná nebo žádná výměna je důvodem většiny poruch automatických převodovek.

KDY MĚNIT OLEJ V AUTOMATICKÉ PŘEVODOVCE?

Výměnu oleje v automatické převodovce je třeba pravidelně provést po ujetí každých 30 - 60 000 km.

Po ujetí těchto kilometrů je olej v automatické převodovce již značně opotřebovaný ztrácí viskozitu a nečistoty v něm můžou začít ovlivňovat plynulé řazení. Při způsobu jízdy, kdy je automatická převodovka značně zatěžována, tento interval může být ještě nižší.

Neodkládejte výměnu oleje v automatické převodovce na později. Včasnou výměnou můžete předejít zbytečným problémům s automatickou převodovkou a tím nákladným opravám. Pokud se vaše číslo na tachometru blíží k doporučených kilometrům, navštivte náš autoservis, ve kterém se specializujeme na automatické převodovky. My vám kvalitně a rychle olej v automatické převodovce nejen vyměníme, ale provedeme i precizní manuální vyčištění skříně a bude-li to nutné i hydrorozvaděče.

ONLINE OBJEDNÁNÍ NA SERVIS

V našem autoservisu se specializujeme výhradně na automatické převodovky, díky čemuž máme bohaté zkušenosti a znalosti, co z nás dělá špičku v našem oboru.

Když vyměníte starý olej v automatické převodovce za nový, pak:

 • zvýšíte spolehlivost převodové soustavy
 • prodloužíte životnost automatické převodovky
 • odstraníte nepřesné řazení
 • napravíte vynechávání přenosu jednotlivých stupňů
 • předcházíte případné drahé opravě a problémům s automatickou převodovkou

Vždy, při každé výměně oleje, provádíme důkladné vyčištění automatické převodovky ve dvou fázích a doplňujeme ji certifikovaným olejem.

Kvalitní převodové oleje RAVENOL

Při výměně oleje v automatické převodovce používáme výhradně špičkové oleje a filtry značky Ravenol, dodávány přímo z Německa pro konkrétní typ automobilu. Mezi špičku ve svém oboru patří díky tomu, že zajišťují samotný vývoj převodových olejů pro nové typy automatických převodovek.

Ochranná známka Ravenol patří německé společnosti Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH. Společnost byla založena v roce 1946 v západním Německu. Značka Ravenol má schválení od předních výrobců motorů v automobilovém průmyslu jako jsou Audi, BMW, Toyota, Chevrolet, Volkswagen.

Ravenol

Produkty Ravenol splňují nejvyšší požadavky a lze je nalézt na seznamu schválení Dekra, vycházející každý rok.

Provádíme účinný proplach strojem a tím zajišťujeme úplné odstranění všech nečistot i s výměnou zůstatkové opotřebované náplně. Vanu a magnety, které zachycují kovové části, důkladně manuálně vyčistíme. V případě nutnosti, hydrorozvaděč vyjmeme, manuálně vyčistíme a překontrolujeme. V případě nutnosti požíváme přísady pro kvalitnější vyčištění a aditiva do nové náplně.

Při výměně oleje v automatické převodovce používáme pouze špičkové certifikované oleje pro jednotlivé převodovky. Filtry jsou dodávány přímo z Německa pro konkrétní druh automobilu. Zákazník od nás dostane nejen kvalitní servis, ale na vyžádání i certifikát k použitým náplním, vzorek staré a nové náplně a poradenství pro další spolehlivé kilometry.

Celý proces výměny oleje trvá cca 2-3 hodiny. Během této doby je možné opustit autoservis. Není třeba zůstávat. 

Nepřijímáme platební karty.

ONLINE OBJEDNÁNÍ NA SERVIS

Jak u nás probíhá výměna oleje v automatické převodovce

 1. Zavolejte nám na +420 776 333 111 , napište mail nebo se objednejte online, my vás budeme kontaktovat pro potvrzení termínu.
 2. Dohodneme si termín, který vám nejvíce vyhovuje.
 3. Přijedete v dohodnutý čas do našeho servisu.
 4. Připravte si malý technický průkaz a aktuální stav km dle tachometru.
 5. Převezmeme si od vás vozidlo a provedeme zkušební jízdu.
 6. Službu provádíme prakticky na počkání za přibližně 2-3 hodiny. Tento čas můžete přečkat v našich prostorách.
 7. Zavoláme vám ihned po ukončení výměny oleje v automatické převodovce, aby ste si mohli přijít auto převzít.
 8. O výměně převodového oleje vám vystavíme doklad, vylepíme štítek a poučíme vás, jak se o převodovku starat.
 9. Můžete spokojeně jezdit další kilometry.

"Pokud bude číslo obsazené, nebo nebudeme moci ihned reagovat, prosím zavolejte znovu!"

Ceny volitelných položek/úkonů

Čistící přísada ProTec - 650,-
Aditiva převodovky ProTec - 650,-
Spojka hadice komplet 220,-
Test oleje na kontaminaci glykolem - 350,-
Čistící spray 600ml - 120,-
Čištění hydrorozvaděče - 4.000 - 6.000,-
Diagnostika vozidla - 1500-2500,- Dle vozidla
Výměna oleje posilovače řízení s průplachem bez mat.- 1200/1500,-

Jsme plátci DPH. Veškeré ceny jsou uvedeny vč. DPH (21%)
Ceník úkonů pravidelně auktualizován. Změny cen vyhrazeny.

Přijímáme platby v hotovosti, QR platby a expresní převody.

Nepřijímáme platební karty.

Ceník výměny oleje v automatických převodovkách

Vyberte si značku svého automobilu

Alfa Romeo

Alpina

Aston Martin

Audi

Bentley

BMW

Cadillac

Citroën

Dodge

DS

Ferrari

Fiat

Ford

Honda

Hummer

Hyundai

Chevrolet

Chrysler

Infinity

Isuzu

Jaguar

Jeep

Kia

Lancia

Land Rover

Lexus

Maserati

Mazda

Mercedes Benz

Mini

Mitsubishi

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

RAM

Renault

Rolls-Royce

Saab

Seat

Smart

Ssangyong

Subaru

Suzuki

Škoda

Toyota

Volkswagen

Volvo